Serwis Warszawski

Dziś w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie odbył się briefing prasowy poświęcony przygotowaniom mazowieckich służb sanitarnych do szybkiego wykrywania mutacji niebezpiecznych patogenów. Laboratorium WSSE w Warszawie jest jednym z sześciu laboratoriów Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Polsce, które zajmują się realizacją badań w kierunku sekwencjonowania wirusa SARS-CoV-2. Nowoczesna technologia i świetnie przeszkoleni diagności laboratoryjni to dwa filary szybkiej i skutecznej diagnostyki w kierunku wykrywania mutacji Delta.

Add a comment

Na 20 dni przed ceremonią rozpoczęcia Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 w siedzibie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu odbyło się posiedzenie Sztabu Przygotowań Olimpijskich i Paraolimpijskich do spraw Sportów Letnich i Zimowych. Kierownictwo resortu reprezentowała wiceminister Anna Krupka.

Add a comment

„Reprezentuję rząd, żeby ofiarom oddać cześć, honor i złożyć wieniec w miejscu, gdzie ten mord się dokonał. Cieszę się, że od czterdziestu lat, nawet w trudnych latach 80-tych Solidarność, nawet ta podziemna, organizowała w uroczystości z okazji kolejnych rocznicy pogromu kieleckiego” – powiedział w 75. rocznicę pogromu kieleckiego wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Jarosław Sellin. Wiceminister wziął udział w uroczystościach upamiętniających tragiczne wydarzenia z 1946 r., składając kwiaty przy kamienicy na Plantach, gdzie dokonano mordu na Żydach. Uroczystości od 1981 r. organizuje „Solidarność”.

Add a comment