Serwis Warszawski

loading...
Serwis Warszawski

Wiadomości

loading...
Wiadomości Gospodarcze

Inne

loading...
Inne

25 czerwca 2021 roku, po 13 latach przerwy, do siatki połączeń lotniska Kraków Airport wraca bezpośredni rejs do Nowego Jorku, oferowany przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

 W tym roku, od 25 czerwca do 25 września, połączenia będą realizowane raz w tygodniu. Samolot narodowego przewoźnika będzie lądował w Krakowie w piątek o 8:55, natomiast w sobotę o 13:00 będzie wyruszał w drogę za Atlantyk. Podróż na trasie liczącej 7 tys. km trwa 8 godzin 40 minut.

- Uruchomione połączenie jest szansą zarówno dla pasażerów, jak i dla transportu lotniczego w Polsce na powrót do normalności sprzed epidemii. Sektor lotniczy to jeden z obszarów gospodarki, który w wyniku pandemii ucierpiał najmocniej, dlatego każde nowo uruchomione połączenie jest wydarzeniem niezwykle istotnym w perspektywie dalszego rozwoju rynku lotniczego – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.


Bezpośrednie połączenie lotnicze z Krakowa jest doskonałą ofertą zarówno dla podróżujących w celach rodzinnych, jak i turystycznych oraz biznesowych.

W przeszłości loty z Krakowa były wykonywane do 2008 roku na lotnisko JFK, a do roku 2010 na lotnisko Newark, z częstotliwością do trzech rejsów tygodniowo. Połączenia te były oferowane w sezonie letnim. W latach 2005-2010 korzystało z nich nawet 20 tys. pasażerów rocznie.

RSS Świat

RSS Sport